ازدواج بهتر

حل مسئله حجاب 

اما آزادی انتخاب همسر توسط زن چه اثری بر حجاب دارد. در بیانی ساده می¬توان گفت زن برای اینکه انتخاب کند و انتخاب نشود خود را می¬پوشاند نه تنها پوشیده بلکه ناشناس(با پوشیه)در جامعه حاضر می-شوند که بتوانند مردم مورد علاقه خود از میان مردان را ببینند و انتخاب کنند . اما بلعکس اگر زن انتخاب شونده باشد برای انتخاب شدن به این نتیجه می¬رسد که باید خود را نشان بدهد و داستان تلخ بدحجابی از اینجا آغاز می¬گردد. شروع بد حجابی برای انتخاب شدن است، اما ادامه آن به اعتیاد تبدیل می¬شود. بله زنانی که مدتها بدحجاب بوده و آرایش می¬کنند برای کنار گذاشتن بدحجابی نیاز به کمپ ترک بد حجابی دارند و با تذکر و حتی بازداشت بد حجابی آنها از بین نخواهد رفت. اما سوال اینجاست که چرا زنان شوهر دار بد حجاب می¬مانند .پاسخ این است که چون انتخاب شده اند. زن مجرد برای انتخاب شدن بدحجاب است و زن متاهل برای نگه داشتن مردخود! زنان متاهل فکر می¬کنند برای اینکه همسرشان فرد دیگری را انتخاب نکند باید از سایر زنان زیباتر باشند لذا به رقابت با زنان بدحجاب دیگر می¬پردازند و این آغاز مسابقه ای بی پایان، تلخ و سرشار از استرس برای زنان است. جالب است که چون زنان می¬دانند که همسرشان در بیرون ممکن است زنان را ببیند و انتخاب کند باید به لحاظ حجاب بیرونی زیباتر و جذاب تر بشد و توان خود را صرف بدحجابتر شدن از بدحجابان میکند و دیگر انرژی و توان خود را برای آرایش در منزل از دست می¬دهد برای همین است که با کمال تعجب بسیاری از زنان متاهل بدحجاب آنقدر که به آرایش بیرونی می¬پردازند به آرایش درون منزل اهتمام ندارند.

البته با وجود ماهواره و نشان دادن زنان نیمه و تقریبا برهنه اگر هم درخانه آرایش کنند به دلیل رقابت با ماهواره مجبورند طبق ذائقه القایی ماهواره به جراحی ها و عمل ها زیبایی و غیره بپردازند و در اینجا آنچه از دست میدهند آرامش و آنچه روزانه بدست میاورند استرس است.

البته یکی از دلایل عمده اینکه حجاب در ایران کنار گذاشته نمی¬شود به این دلیل است که مروجان بدحجابی و عمل های زیبایی از فروش لوزام آرایش درآمد بسیار بالایی کسب می¬کنند که در صورت رواج بی حجابی از این جریان مالی محروم می¬شوند . بدحجابی برای غرب سود آور تر از بی حجابی است البته این به معنای بهتر بودن بی حجابی نیست بلکه نشانه خباثت مروجان بدحجابی است.

https://telegram.me/ezdevajtalayi @ezdevajtalayi🏅

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی